הצעתו של עדי שמיר לניוון המאגר הביומטרי

ההצעה של עדי שמיר כפי שפורסמה ב-ynet.

בתמצית, ההצעה מציעה לשמור קבוצות של זהויות מול קבוצות של מידע ביומטרי. כלומר הקישור לא יהיה אחד לאחד אלא מאה למאה.

יתרונות ההצעה:

1. לא ניתן לזהות אנשים באמצעות המאגר. (ניתן לאמת זהות אבל לא לזהות one to many). זה טוב לפרטיות. בעל המאגר יכול לקבל רק קבוצה של מאה זהויות בהינתן טביעת אצבע.

חסרונות ההצעה:

1. אין פיתרון לסכנה לביטחון המדינה. מי שישים ידו על המאגר עדיין יוכל יהיה לדעת מי ישראלי, כי יהיה לו מאגר של כל טביעות האצבעות והפנים של כל הישראלים.

2. אפשר יהיה להשתמש במרשם האוכלוסין, ב-facebook וב-face.com כדי ליצור מאגר זהויות של אחד לאחד. זה אפשרי מפני שהמאגר מכיל תמונות. הממשלה תוכל לעשות את זה, ואחרי שהמאגר ידלוף כל אחד יוכל לעשות את זה. חשוב שהתמונות במאגר ישמרו בנפרד מטביעות האצבע, וגם עם מפתח נפרד של מאה למאה לזהויות.

3. כל העלויות הגבוהות של הקמת ותחזות המאגר נשארות. אם היתרונות לא גדולים, אז למה?

4. זיהוי גופות יהיה קצת יותר קשה כי צריך יהיה לבדוק את כל מאה הזהויות.

5. לא ניתן להוציא אנשים שימותו מהמאגר.

6. פרופ' אלי ביהם אמר בהפגנה שעדיף בלי ביומטריה בכלל. הסיבה היא שכשנתחיל לתת טביעות אצבע בכל מקום, אי אפשר יהיה למנוע הקמת מאגר מקביל, מלא וחשאי, שיש עליו פחות ביקורת. למשל, הבנק יוכל להקים מאגר של האנשים שבאים להזדהות מולו. אותו דבר לגבי המדינה: יש סיכוי, אולי קטן יותר, שהמדינה תקים מאגר מקביל שאין עליו הגבלות.

הערה לגבי HASH: עד כמה שידוע לי (אינני מומחה הצפנה) לא ניתן להשתמש ב-HASH רגיל על מידע ביומטרי (כי מידע  ביומטרי משתנה בכל דגימה). לעומת זאת יש תחום חדש שנקרא Biometric Encryption שמאפשר להצפין כמאה ביטים של מפתח על-ידי מידע ביומטרי, כך שאפשר לשחזר את המפתח רק באמצעות דגימה ביומטרית תואמת מאוחר יותר. אבל יש עם זה שתי בעיות. אחת, זה חדש ולא נוסה בקנה מידה גדול. שתיים, לא בטוח שטביעות אצבע ופנים יספיקו, יכול להיות שיצטרכו תמונת קשתית כדי שהמידע הביומטרי יהיה עשיר יותר, וקשתית זה לא בתוכנית המקורית של משרד הפנים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: