שטרית, שקר ואמת

טוקבק (מס' 172) לכתבה ב-ynet , מובא כאן כלשונו:

שטרית: לרשות שדות התעופה מאגר ביומטרי
האמת: אין לרשות שדות התעופה מאגר ביומטרי. למשטרת הגבולות בנתב"ג יש, וזה בכלל של תמונות גב יד שלא יכולות לשמש למעקב או הפללה. מה גם שזה מאגר התנדבותי ולא בכפייה.

שטרית: לצה"ל יש מאגר ביומטרי
האמת: לצה"ל יש טביעות אצבע של חייליו. רוב המאגר אינו ממוחשב. צהל זה לא מדינה דמוקרטית. צה"ל מנוע מלהעביר מידע על חייליו למשטרה. הפרדת רשיות – יש דבר כזה.

שטרית: אנשים נותנים מידע ביומטרי לארה"ב
האמת: בדרכון ביומטרי המידע נמצא על שבב ולא במאגר. מה גם שארה"ב עושה צעדים קיצוניים אלו מתוך פחד מזרים. אזרחי ארה"ב מוגנים על ידי חוקה ואינם אפילו חייבים להוציא תעודת זהות. מאיר שטרית רואה בכל האזרחים חשודים וזו תפיסה אנטי דמוקרטית בלשון המעטה. נקודה נוספת: אנחנו לא חייבים לנסוע לארה"ב – זו רק עוד מדינה שיש לה עבר קשה מאוד בכל הנוגע לזכויות אדם ושווין ושם לפחות האזרחים לומדים מההיסטוריה (עיין ערך מאקרטיזם, שחורים באמריקה, FBI של שנות ה70, ניקסון…) יחי ההבדל הענק.

שטרית: חייבים למנוע זיוף תעודות זהות ורק מאגר ביומטרי יעשה זאת.
האמת: ת.ז חכמה אלקטרונית ללא מידע ביומטרי תמנע 99.9999 אחוז מהזיופים והיא אף יותר בטוחה מתעודה ביומטרית, כי בפריצה שלה אין נזק בלתי הפיך.

שטרית: עשינו את כל המאמצים לשמור על האיזון הפרטיות
האמת: מנכל חברת HP שתייצר את תעודות הזהות הביומטריות ואחראית על מאגרי משרד הפנים, היה בחקירה של הקונגרס האמריקאי, עקב פרשייה של חדירה לפרטיות וניהול מעקב לא חוקי אחר חברי מועצת המנהלים. בכירים בHP נעצרו לרבות המנכ"לית הקודמת בפרשייה זו.

שטרית: רק מאגר ביומטרי יימנע הרכשה כפולה (שני אנשים עם אותה תעודת זהות)
האמת: מאגר אלקטרוני פשוט בשילוב ת.ז חכמה יכול למנוע כפילות זהות בקלות. בין כה וכה במעמד הראשון של הוצאת תעודת זהות יכולה להיות התחזות. במקרה של זיהוי ביומטרי התחזות כזו תיצור נזק בלתי הפיך לאדם הראשון.

שטרית: מאגר ביומטרי יחסוך מיליארדים
האמת: ת.ז חכמה יכולה לחסוך מיליארדים. מאגר ביומטרי יעלה מילירדים לתחזוקה.

שטרית: עשינו את כל המאמצים לשמור על הפרטיות
האמת: שטרית התעקש בוועדה שהמאגר יהיה מטרת החוק ולמשטרה תהיה גישה אליו. למעשה זו הונאה של האזרח, מוציא תעודת זהות אך למעשה מוסר מידע ביולוגי למשטרה, מידע שיכול לשמש למעקב אחריו, ולהפללתו בעתיד.

שטרית: הבאנו את מיטב המומחים
האמת: כל המומחים שהובאו עובדים בחברות שמשווקות מוצרים ביומטריים. כל המומחים האמיתיים, שהיו בוועדה, והיו בלתי תלויים ביניהם פרופ' אלי ביהם, דורון שקמוני, דורון אופק ואחרים -כולם התנגדו להקמת מאגר.

שטרית: המאגר יהיה מאובח.
האמת: זה בכלל לא הנושא. זו הטעייה מכוונת. הנושא הוא לא אם המאגר מאובטח או לא – הנושא הוא -למה צריך מאגר? (רמז, לא ממש צריך)
מה גם שמאגר, כל כך רגיש, שיכול לשמש לאיתור כל ישראלי בעולם יהיה מטרה ראשונה של אוייבים, עסקים גדולים, האקרים ועוד. אי אפשר לתקן את הנזק של הדליפה.

שטרית: יש הרבה מאגרים ביומטריים בעולם ובישראל
האמת: יש מאגרים. אבל לאף מדינה דמוקרטית אין מאגר ביומטרי של כל אזרחיה, ואין מאגר ביומטרי בכפייה למעט במדינות לא דמוקרטיות או בשימוש נגד פושעים. בית המשפט לזכויות אדם באירופה קבע שמדינות אינן רשאיות להחזיק במידע ביומטרי אפילו של חשודים שזוכו, שכן זהו מידע שיכול לשמש נגדם לפגיעה בפרטיות ובחופש הפעולה והמחשבה. בעיני שטרית – כולנו חשודים.

שטרית: הם מדברים שטויות במיץ.
האמת: פרופסורים, עורכי דין, עוזרת היועץ המשפטי, הרשות ללוחמה בטרור, מומחים לממשל, שרים, חברי כנסת ושרים לשעבר, מנהיגים מימין ומשמאל, עיתונאים, פרשנים ועוד – למעשה כל מביני העניין שאינם קשורים קשר ישיר עם שטרית – כולם אמרו "המאגר מסוכן" או מיותר. כולם. אם כולם מדברים שטויות. זו באמת בעיה.

שטרית: מאגר ביומטרי נחוץ לביטחון המדינה
האמת: המאגר יהיה הדבר המסוכן ביותר לביטחון המדינה וליציבותה. אזרחי ישראל יחיו במדינת משטרה על פי מה שכתוב בחוק כרגע, ללא קשר לשימושים עתידיים. כל ביטחון אישי וחופש שיש ברשות האזרח נשלל ממנו במצב כזה. ברגע שהמידע יהיה בידי אוייב, אזרחי ישראל יהיו נתונים לטרור מסוג חדש. טרור המידע ומהמעקב.

תגובה אחת to “שטרית, שקר ואמת”

  1. The Daily Dolly 17/08/2009 at The Daily Dolly Says:

    […] ב-Ynet חושף את האמיתות ובעיקר את השקרים מאחורי כל אחת ואחת מהטענות […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: